Wznawiamy Konkurs „Debiut Poetycki Pro Libris”. To już VI edycja!

Ogłaszamy kolejną edycję Konkursu „Debiut Poetycki Pro Libris”. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida kontynuuje dobre tradycje, mając na celu zachęcenie młodych autorów do tworzenia poezji, do rozwoju własnego talentu oraz stworzenie możliwości zaistnienia w regionalnym środowisku literackim poprzez debiut wydawniczy. Liczymy na to, że Konkurs spotka się z zainteresowaniem młodych poetów.

Nagrodą główną jest wydanie tomiku wierszy Laureata w nakładzie 200 egzemplarzy.

Pozostali autorzy mają szansę na publikację wybranych wierszy w kwartalniku „Pro Libris”. Zdarza się, że taka publikacja jest początkiem dalszej współpracy młodych poetów z pismem literacko-kulturalnym.

W poprzednich edycjach Jury konkursowe wyłoniło zwycięzców: Jakuba Rawskiego, Andrieja Kotina, Konrada Krakowiaka i Mirosławę Szott, których wiersze zostały opublikowane w starannie wydanych tomikach, opatrzonych komentarzami recenzyjnymi wybitnych znawców literatury lubuskiej. Dotychczasowi laureaci mieli okazję przedstawić swoją twórczość i zaprezentować się szerszej publiczności na wieczorach poetyckich z udziałem środowiska literackiego Zielonej Góry, a także za pośrednictwem lokalnych mediów.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji i nadsyłania poetyckiej twórczości. Na teksty oczekujemy do końca października 2019 r.

Szczegóły Konkursu odnajdą Państwo w poniższym regulaminie:
REGULAMIN VI KONKURSU „Debiut Poetycki Pro Libris”