Intymność

W pokoju panował lekki mrok i tylko elektroniczny zegar na nocnej szafce przy łóżku rzucał na świeżo ubraną pościel zielonkawe światełko, które rozproszone leciutko oświetlało maleńką sypialnię.
Oboje długo czekali na tę chwilę. Ich serca przyspieszały na myśl o tym, co ma się wydarzyć. On już siedział na łóżku i obserwował drzwi, w których ona się pojawi. Był niepewny, czy je otworzy i wejdzie. Dobrze wiedział, że jest płochliwa, dlatego był cierpliwy i wyrozumiały.
Długo jej nie było. Zaczynał myśleć, czy na pewno pragnie go tak, jak on jej pragnął. Nagle usłyszał skrzypnięcie i w drzwiach pojawiła się ona, jak anioł. Poczuł, że drżą mu ręce.
Niepewnie przekroczyła próg, stanęła, jakby się wahając. Wstał szybko, podbiegł do niej i dodając odwagi, chwycił delikatnie za ręce. Podniósł je do ust i delikatnie ucałował każdy palec z osobna.
Słyszał, jak bije jej oszalałe serce. Poprowadził ją w stronę okna, odwrócił w stronę rozgwieżdżonego nieba, a sam stanął za nią i objął ją ramionami.
Chwilę patrzyli w gwiazdy, nie mówiąc ani słowa.
Wyraźnie czuł zapach jej włosów i ciepło ciała. Pochylił się i delikatnie pocałował jej szyję, a następnie zsunął ramiączko koszulki i tam ponownie zostawił ślad swoich ust. Zadrżała, ale czekała na więcej.
Kiedy zsunął drugie ramiączko, a jedwabna koszulka spłynęła, opadając u jej stóp jak lekka, poranna mgiełka, przytulił się do niej.
Poczuła jego męskość, która rosła w potęgę. Całował jej szyję, a ona ręką czochrała jego włosy, wypinając w górę piersi, które domagały się pieszczoty.
Jego ręce błądziły z początku nieśmiało, muskając najbardziej czułe miejsca, po czym były coraz bardziej zaborcze.
Odwróciła się raptownie i wtuliła całą sobą.
Wziął ją na ręce i zaniósł na łóżko.
Ułożył jak delikatną porcelanową figurkę i zaczął obsypywać pieszczotą.
Chciał ją oglądać w świetle lamp, ale nie pozwoliła na to i jej wstyd zwyciężył.
Nie wiedziała, że dla niego jest piękna nie tylko przez chwilę, że pragnie wtopić się w nią, zjednać i pozostać w tym uniesieniu jak najdłużej.

Halina Jerulank