Start Zbliżenia Na pożegnanie Basi Konarskiej

Na pożegnanie Basi Konarskiej

Dobrem swojej wiedzy polonistycznej, kunsztem warsztatu literackiego dzieliłaś się, Basiu, z grupą Oksymoron, jako nasza mentorka i przyjaciółka. Wyznaczałaś ambitne tematy naszych spotkań, czytałaś nasze wiersze i dyskretnie radziłaś, co w nich poprawić. Drukowałaś je w „Inspiracjach”. Kierowałaś nas na warsztaty artystyczne, inspirowałaś i dbałaś o nasz rozwój. Zależało Ci na poziomie tego, co od Ciebie zależy. Dziękujemy Ci za to dobro i zaszczyt uczestniczenia w Twoim życiu.

Ceniłaś, Basiu, prawdę. Świadczy o tym cała Twoja twórczość i jakże szczere wypowiedzi nagrane 6 września w Twoim domu. Będzie można ich posłuchać 20 września podczas promocji Twojego ostatniego tomiku Słodycz imbiru.
Jak kochałaś, pokazałaś w swoich wierszach dla dzieci, rodziny, brata, mamy, przyjaciół. Cytaty pięknej poezji męża umieszczałaś na okładkach swoich tomików. Takie są skrzydła duszy Basi. Śmiałaś się i cieszyłaś, kiedy w wierszu podarowałam Ci sto krasnali i elfików, aby pomagały Ci redagować „Inspiracje”. Teraz niech opiekuje się Tobą sto aniołów i archaniołów na dodatek.
Bądź szczęśliwa w nowym wymiarze istnienia. Tego Ci życzymy na ostatek.

 

Czas

wynurza się
z horyzontu wieków
i wlokąc się to pędząc
wypełnia dolny kielich
klepsydry życia
a gdy wypełni go do końca
zagląda do świata duszy
szuka w niej dobra
prawdy i miłości
skrzydeł do domu Ojca

PS
OKSYMORON
10 października odbyło się pierwsze spotkanie literackiej grupy Oksymoron. Pierwsze w nowym roku akademickim i pierwsze bez naszej kochanej liderki śp. Basi Konarskiej.
Do swojego odejścia Basia przygotowywała nas otwarcie w przyjacielskich rozmowach i swoją twórczością, ale była nadzieja, że jeszcze nie teraz. Nie ma Basi fizycznie, ale jest w naszych wspomnieniach. Wersy Jej wierszy, osobiste rozmowy, mądrość, będą inspirowały nas nadal.
Ewa Kwaśniewicz przekazała podziękowania rodziny Basi za naszą troskę i opiekę w ostatnich, trudnych dla nich dniach.
Życie toczy się dalej i trzeba było wybrać osobę do reprezentowania Oksymoronu i kierownictwa organizacyjnego. Grupa jednogłośnie powierzyła te zadania Alinie Kruk, przy wsparciu Rady Programowej w osobach Ewy Kwaśniewicz, Marzeny Tomczak i Haliny Maszner.

Alina Kruk