Start Zbliżenia Piąta edycja Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego

Piąta edycja Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego

Na piątą edycję Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego napłynęło w br. 21 zgłoszeń. Z tej grupy swoje publikacje dziennikarskie zgłosiło sześciu dziennikarzy z „Gazety Lubuskiej”, pięciu redaktorów z Radia Zachód, po dwóch z TVP3 Gorzów Wlkp. i lubuskiego oddziału „Gazety Wyborczej” oraz po jednym przedstawicielu z „Tygodnika Regionalna”, „Obserwatora Miejskiego”, Akademickiego Radia „Index”, RMF Maxxx i Telewizji Polskiej. W sumie więc w szranki po Wawrzyn dla najlepszego dziennikarza lubuskiego w 2017 roku stanie dziesięciu żurnalistów, siedmiu radiowców i trzech redaktorów telewizyjnych. Prace oceniać będzie kapituła w składzie: prof. UJK, dr hab. Jolanty Chwastyk-Kowalczyk z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz znani w kraju wybitni dziennikarze i publicyści – Tomasz Sekielski i Cezary Łazarewicz.
Tomasz Sekielski to były redaktor Faktów i programów publicystycznych TVN i TVN24, radia Tok FM, programów TVP1 i TVP Info oraz tygodnika „Wprost”. Obecnie prowadzi program w telewizji naziemnej Nowa TV. Jest autorem sześciu książek, głównie o tematyce sensacyjnej i political fiction. Za swoją pracę dziennikarza śledczego został uhonorowany m.in. Nagrodą im. A. Woyciechowskiego i ProwokaTORa w plebiscycie MediaTory, jest także dwukrotnym laureatem Telekamer i Wiktora. Zdobył ponadto tytuł dziennikarza roku Grand Press 2006.
Cezary Łazarewicz był przed laty dziennikarzem „Gazety Wyborczej”, „Polityki” oraz tygodników „Przekrój”, „Newsweek” i „Wprost”, a także dyrektorem szczecińskiego Radia na Fali. Obecnie pracuje dla portalu „Wirtualna Polska”. Za pracę dziennikarską otrzymał nagrodę ObserwaTORa w plebiscycie MediaTory. Jest autorem pięciu książek reporterskich oraz laureatem Nagrody Literackiej „Nike” za 2017 rok.

Robert Rudiak