Start Zbliżenia II Zielonogórski Slam Poetycki 2017

II Zielonogórski Slam Poetycki 2017

26 stycznia 2017 r. w galerii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida odbyła się druga edycja Zielonogórskiego Slamu Poetyckiego „Noworoczne wierszowanie”. W szranki turniejowe zgłosiło się 12 osób, głównie panie, ale także dwóch poetów. Rywalizacja toczyła się w dwóch turach. Po wyeliminowaniu dziewięciorga uczestników na placu boju pozostało trio poetek, z których wyłoniono zwyciężczynię. Głosami licznie zgromadzonej publiczności złoty medal, dyplom i tytuł Mistrza Slamu przypadł Halinie Bohucie-Stąpel z Wilkanowa, która otrzymała 22 głosy. Zdecydowanie pokonała ona swoje konkurentki po piórze. Drugie miejsce z 14 głosami zajęła uczennica liceum Alicja Leśniewska ze Świebodzina, a trzecie Alina Kruk z Zielonej Góry, która zdobyła trzy głosy.

Nagrody, w tym główną, jaką był tablet, wręczali wicedyrektorzy zielonogórskiej książnicy Anna Polus i Żaneta Cierach oraz prezes oddziału Związku Literatów Polskich Eugeniusz Kurzawa.
Konkurs przyciągnął wielu znanych literatów z regionu lubuskiego, m.in. dwukrotną laureatkę Lubuskiego Wawrzynu Literackiego Beatę P. Klary i Marka Stachowiaka mieszkającego w Ciecierzycy pod Gorzowem Wlkp., Adama B. Wierzbickiego zamieszkałego pod Lubskiem czy kilka poetek z zielonogórskiego Klubu Poetyckiego „Oksymoron”, działającego przy Zielonogórskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.
W trakcie przerw niezbędnych na liczenie głosów o planach artystycznych na nowy sezon mówili: dr Andrzej Buck – dyrektor Biblioteki Norwida, Jolanta Pytel – szefowa Stowarzyszenia Jeszcze Żywych Poetów i E. Kurzawa z ZLP.
Organizatorami Slamu były Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida i oddział Związku Literatów Polskich w Zielonej Górze.

Przeczytaj wiersze Haliny Bohuty-Stąpel
Przeczytaj wiersze Alicji Leśniewskiej
Przeczytaj wiersze Aliny Kruk

Robert Rudiak