Start Prezentacje Z teki Agaty Buchalik-Drzyzgi... (nr 46-49)

Z teki Agaty Buchalik-Drzyzgi... (nr 46-49)

Kamila Marchelek
Wieloletnia pracownica Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, stąd nasza znajomość. Zainteresowała mnie swoim „zielnikiem”. Interpretować przyrodę z prostotą i zgodnie z osobistym uczuciem niewielu potrafi. Kamila wczuwała się w każdą roślinę, próbując pokazać ją indywidualnie na obrazie. Artysta do rozmów z sobą, własną duszą, czy też z aniołami potrzebuje kontaktu z naturą. Kamila ten kontakt uzyskała i nadal posiada.


Izabella Koniusz

Pamięć jest ulotna… Wspomnienia zjawiają się w nieoczekiwanym miejscu i czasie. Pamiętam kameralną wystawę książek – legend i baśni napisanych przez zielonogórskich literatów oraz ilustrowanych przez rodzimych artystów. Pierwotnie miałam zilustrować legendę o Diable autorstwa Izabelli Koniusz (stąd ekslibris). Stało się inaczej, może z korzyścią dla książki, którą ostatecznie zilustrowała Irena Bierwiaczonek. Mnie przypadła opowieść Jasińskiej o drzewie, którą bardzo się przejęłam. Znalazłam podobne drzewo w chaszczach nad Odrą. Ale to już całkiem inna historia…

Anna Gapińska-Myszkiewicz

Siedem barw prostych (podstawowych) ma swoją tajemnicę, godność i styl. Świat malowany plamą budzi podziw, szczególnie w obrazach Anny. Jej pejzaże wnikliwie analizują przyrodę. Niewielu spotkałam takich malarzy. Anna jest koleżeńska i ciepła. Mam nadzieję, że ekslibris przynależy do świata Anny.